Pronto půjčka

Potřebujete půjčit částku od 5000 do 100 000 Kč a hledáte vhodnou nebankovní společnost, která by vám takovou částku vypůjčila? Potom by vás mohla oslovit například Pronto půjčka od nebankovní společnosti PRONTO CREDIT s.r.o., která u nás už pár let zajišťuje finanční pomoc lidem, kteří jsou v nouzi anebo nemají dostatek peněz v hotovosti a potřebují si půjčit.

Internetová půjčka se podpisem smlouvy

Pronto půjčka patří mezi internetové půjčky, ovšem protože si zde půjčujete vyšší částku, je už zde nutnost podepsání smlouvy. Jinak je ale celý proces půjčování finančních prostředků přes internet a vy tedy nemusíte nikam na pobočku.

Sjednání Pronto půjčky probíhá relativně – rozhodnete se, kolik peněz byste si vlastně chtěli půjčit a na kolik let si vypůjčenou částku chcete nechat. Možnosti u Pronto půjčky jsou 4, splatnost je volitelná od 1 – 4 let.

Jakmile budete mít představu o půjčce, kterou byste si chtěli od společnosti Pronto Credit s.r.o. vzít, můžete využít jejich online kalkulačku. Tu najdete například přímo na hlavní stránce www.prontopujcka.cz a dozvíte se tak velmi rychle, jaká bude vaše měsíční splátka a kolik celkově přeplatíte.

Příklad Pronto půjčky na 10 000 Kč se splatností na rok

Pokud si půjčíte 10 000 Kč, budete každý měsíc splácet částku 965 Kč a celkově zaplatíte 11 580 Kč, přeplatíte tedy 1 580 Kč.

V případě, že vám vybraná půjčka a údaje o splátkách budou vyhovovat, můžete pokračovat na další krok, tedy přímo k online žádosti o Pronto půjčku. Na jejich stránkách je dostupný formulář, kde vyplníte ty nejdůležitější informace a nemusíte si tak žádat o půjčku někde jinde, například na pobočce nebo po telefonu.

Jestliže bude vaše žádost o Pronto půjčku schválena, dochází k dalšímu kroku a to k vyřešení smlouvy o půjčce. Tuto půjčku vám společnost Pronto Credit doručí a to buď poštou anebo jejich kurýrem.

Jakmile tuto smlouvu podepíšete a doručíte kopii zpět na firmu Pronto Credit, můžete dojít ke konečnému schválení půjčky a následně také k převedení peněz na váš bankovní účet. Je to tedy, už podle názvu půjčku, velmi rychlý a také jednoduchý proces.

Schvalování Pronto půjček probíhá vždy v pracovní dny, bohužel o víkendu nepracují.

Splácení Pronto půjčky

Pronto půjčka se řadí mezi tzv. půjčky s měsíční splátkou, znamená to tedy, že každý měsíc musíte zaplatit předem dohodnutou splátku. Období splatnosti je vždy na celý rok a splatnost je možná v těchhle variantách:

  • Splatnost půjčky na 1 rok
  • Splatnost půjčky na 2 roky
  • Splatnost půjčky na 3 roky
  • Splatnost půjčky na 4 rok

Je potřeba zástava nebo ručení?

U některých nebankovních společností, u kterých si můžete půjčit částky ve stovkách tisíc korun je už potřeba nějaká forma zástavy či ručení. V některých případech je to ručitel, ale většinou vyžadují nějakou nemovitost, kterou se zaručíte a která bude později, v případě nesplácení, použita jako zástava vašeho úvěru.

Nic takového ovšem u Pronto půjčky nečekejte. Zde si můžete půjčit na cokoliv bez nutnosti ručení či zástavy nemovitostí.

Je Pronto půjčka i pro nezaměstnané?

Větší půjčky se splatností na několik let většinou nejsou určeny pro nezaměstnané lidi a to z jednoho důvodu – nedostatečný příjem je špatný pro bonitu žadatele a ten je tak v očích poskytovatele bankovní či nebankovní půjčky většinou špatně hodnocený.

Nebankovní společnost včetně Pronto Credit a jejich Pronto půjčky neumožňuje tedy lidem bez příjmu, aby si půjčili peníze formou tohoto úvěrového produktu.

Jaké jsou další podmínky při žádosti o Pronto půjčku?

Jak už jsme zmiňovali, Pronto půjčka je dostupná pro ty, kteří mají doložitelný příjem, může jít tedy o zaměstnance či OSVČ.
Kromě těchto podmínek je také nutné, aby byl žadatel občanem ČR s trvalým pobytem v tomto státě a také nebyl v exekučním řízení anebo v insolvenci.

Pronto půjčka je i pro klienty se záznamem v registru

Velkým bonusem pro mnoho klientů je to, že při sjednávání Pronto půjčky nevadí, když má klient zápis v registrech dlužníků. Tato problematická vlastnost může být totiž vyrovnána tím, že má žadatel dostatečně vysoký příjem a je tak zařazen mezi bonitnější klienty.

Další výhodou Pronto půjčky je rozhodně to, že zde nemusíte platit žádné administrativní ani ověřovací poplatky předem. Předem neplatíte nic – stačí podepsat smlouvu, počkat na peníze a potom jen splácet pravidelné měsíční splátky.