Půjčka Cetelem a další výhodné nebankovní úvěry

pujcky-cetelem-ihnedNebankovní sektor je v České republice zastoupen obrovských množstvím různých společností – od těch malých, které působí jen regionálně a nejsou příliš známé až po velké firmy, které se dostaly do povědomí většiny lidí. V tomto článku si představíme nebankovní úvěry, jež jsou naprosto spolehlivé, bezpečné a zároveň výhodné.

Celá řada nebankovních půjček nabízí výhodné podmínky

Obecně se říká, že bankovní půjčky jsou mnohem výhodnější než nebankovní a že člověk, který nedostane půjčku v bance, by si ji neměl brát vůbec.

Částečně je to pravda – bankovní úroky jsou pochopitelně nižší, což souvisí s tím, že banky půjčují pouze těm, u nichž je malá pravděpodobnost, že by úvěr nespláceli.

Na druhou stranu nelze paušálně tvrdit, že každá nebankovní půjčka je nevýhodná a drahá – spousta z nich má překvapivě výhodné podmínky a jsou zajímavou alternativou vůči klasickým bankovním úvěrům.

Webové srovnávače – skvělý pomocník při hledání úvěru

Při výběru nebankovní půjčky je asi tou nejlepší cestou použít některý z webů, zaměřených na srovnání půjček.

logoTyto stránky mají spoustu předností, ušetří vám čas i peníze a navíc vám dají jistotu, že si půjčujete od solidní společnosti a ne od podvodníků.

K nejkvalitnějším srovnávacím portálů, patří v současné době zejména PůjčkyHned.cz (s podrobnými recenzemi a návody) nebo CoolPůjčky.cz (s největším počtem recenzovaných úvěrů).

Cetelem poskytuje nejen nákupy na splátky, ale i půjčky

Jednu z nejlepších nebankovních půjček v ČR poskytuje společnost Cetelem. Ta je hodně známá jako provozovatel nákupů na splátky, kromě toho ale nabízí i další druhy úvěrových produktů – kreditní karty, různé účelové úvěry (např. na auto, nemovitost nebo rekonstrukci) a také osobní neúčelovou půjčku.

Osobní půjčka Cetelem je od 20 000 Kč až do 1 000 000 Kč, splácení lze rozložit na 6 měsíců až 10 let (dle výše úvěru).

Pochválit lze především velmi nízké úrokové sazby (už od 5,9 %), absenci poplatků za sjednání půjčky i vedení úvěrového účtu a jednoduché sjednání přes webové stránky. Podmínky jsou ale přísnější a tak na úvěr dosáhnou pouze ti, co nemají záznam v registru.

Hitem posledního roku jsou půjčky zdarma

V poslední době rapidně roste obliba malých a rychlých krátkodobých půjček, které jsou novým klientům poskytovány zdarma – nemusí se tak hradit žádný úrok ani poplatek, klient vrátí přesně tu samou částku, kterou si vypůjčil. Které z těchto nebankovních půjček patří k nejoblíbenějším?

  • Japonská půjčka – nejlevnější nebankovní půjčka na českém finančním trhu, napoprvé si můžete půjčit až 10 000 Kč a při včasném splacení vám vrátí poplatky zpět – peníze ale musíte vrátit maximálně do 14 dnů
  • Ninja půjčka –dostupný nebankovní úvěr do 4 500 Kč, jeho velkou předností je velká šance na schválení (až 90 % lidí půjčku dostane). Ninja půjčku mohou získat i nezaměstnaní lidé, důchodci nebo studenti, registr dlužníků se nekontroluje a příjmy se dokládat nemusejí.
  • půjčka Zaplo – půjčka známá z televizní reklamy, kromě toho, že napoprvé je zdarma, zaujme i možnost nechat si peníze proplatit na pobočkám společnosti Geco (novinové stánky). Maximum je 8 000 Kč při první žádosti, u dalších půjček postupně až 20 000 Kč.

Pozor na podvodníky, mohou vás připravit o peníze

Při hledání nebankovní půjčky buďte maximálně opatrní – spousta lidí u půjčování bohužel nepřemýšlí a snadno tak naletí podvodníkům.

K typickým podvodům u půjček patří zejména speciální telefonní čísla se zvýšenou tarifikací nebo vysoké poplatky předem, někdy může jít i o půjčky na směnku. Nic takového vám ale nehrozí, pokud před sjednáním úvěru použijete nezávislý srovnávač půjček.

4 komentáře k “Půjčka Cetelem a další výhodné nebankovní úvěry”
  1. Martin 26.10.2016
  2. Karel Polák 30.11.2016
  3. Jana Durnová 16.12.2016
  4. Pingback: Kdo mi půjčí peníze 7.1.2017
  5. Pingback: Cetelem zkušenosti 8.1.2017
  6. Martina Nekvindová 27.1.2017