Zonky půjčky

Nemá smysl diskutovat o tom, zda jsou půjčky dobré nebo špatné. Půjčky a úvěry tu byly odjakživa a budou i nadále. Existuje totiž poptávka. A kde je poptávka, tam je nabídka.

Na jedné straně stojí ti, kteří si potřebují peníze půjčit. Na straně druhé stojí ti, kteří mohou půjčit a také půjčí. Samozřejmě ne zadarmo. A to je základní princip, na kterém trh s půjčkami funguje tak dlouho, jak existují peníze.

300x250.pngDnes se nabízí několik způsobů, jak si peníze půjčit. Mezi ty standardní patří půjčky od úvěrových společností, mezi které patří jak banky, tak i nebankovní společnosti.

Peníze půjčují lidem za různých podmínek. Některé si klienty důkladně prověřují, jiní na to doslova kašlou, peníze jednoduše půjčí komukoliv. Však už je z nich dostanou a ještě mnohem více.

Pro mnohé společnosti, na mysli mám ty nebankovní a méně důvěryhodné, znamenají rychlé sms půjčky každému snadnou cestu k vysokým ziskům. Stačí si dobře vybrat a dlužník jim bude dlužen až do konce svého života.

Zapomněl totiž na vysoké úroky, poplatky, sankce a především na to, že na půjčku vlastně ani nemá a nikdy neměl. A tak platí a platit bude.

A když si nechci půjčovat od banky ani jiné podobné společnosti?

Každá úvěrová společnosti si nechá za půjčku zaplatit. A proč také ne? Nejsou charita, že. Naštěstí existují i nové možnosti, jak si peníze půjčit.

V poslední době se v Česku (v zahraničí byly opět rychlejší) rozmáhají tzv. peer to peer půjčky ve zkratce P2P. Jedná se o půjčky mezi obyčejnými lidmi. To znamená, že na straně jedné stojí obyčejní lidé a na straně druhé také obyčejní lidé, žádní byznysmeni.

Aby takové “lidové půjčování” fungovalo, je k tomu potřeba zprostředkovatel nebo někdo, kdo umožní kontakt mezi oběma stranami. Na českém trhu tuto funkci zastává společnost a webové stránky Zonky.cz.

Na svých stránkách začínají úvodním líbivým sloganem: “Lidé půjčují lidem. S klidem. Převeďte půjčku na Zonky. Ušetřete až 50 %”. Hezky napsaný slogan, který se stejně hezky poslouchá.

Jaká je realita a jak to funguje? A dá se tomu věřit?

Nejsou Zonky.cz podvod?

Pokud se podíváme na webové stránky Zonky.cz, působí velice svěžím, moderním a přehledným dojmem. Snadno se dozvíte, jak si o půjčku požádat nebo naopak jak peníze k půjčce nabídnout.

Kontakty jsou hned na úvodní stránce, což se tak často nevídá. Vždy stačí jeden klik, abyste se dozvěděli, kdo Zonky.cz zastupuje, kdo jeho služby již využil a to, co nás zajímá, jak to celé funguje.

Hlavní výhody jsou podle Zonky.cz dva – obyčejní lidé na obou stranách a “nevyhnutelně” nejlevnější půjčka s úrokem od 3,99 % p.a. Zonky.cz funguje online, nemají stovky zaměstnanců, a tudíž nepotřebují pěkné moderní prosklené kanceláře.

Proto prý mohou nabídnout půjčky s tak nízkým úrokem. Pozor, jako všude, takto nízký úrok vám negarantují ani zde. Nejprve je nutné vyplnit poptávku a počkat si na nabídku. Zonky.cz garantuje vypracování nabídky během 3 až 5 dní a teprve v nabídce se dozvíte konkrétní úrokovou sazbu, kterou vám opravdu nabídnou.

  • Podle stránek se skutečná úroková sazba může pohybovat až do výše 19,99 %. To už tak lákavě nezní. Na druhou stranu nevýhodnou půjčku máte právo kdykoliv odmítnout a to platí i v případě Zonky.cz.
  • Podle jejich informací, opět uvedených na stránkách, je nejčastější úrok 8,49 % a 10,99 %, který získá 25 % a 25 % všech klientů. Sečteno a podrženo 50 % klientů nedostane úrok nižší než 8,49 %.

Na nejnižší možný úrok dosáhne dokonce pouze 5 % lidí. Je to tedy podobné, jak u jiných úvěrových společností. Lepší úvěr dostane ten, kdo je odpovědný, má dobrý a zajímavý projekt a hlavně na to má.

Zonky.cz – prostě další možnost, jak si půjčit

Nemusíte chodit do banky, vše lze vyřídit online. Ale úplně jednoduché to také není. Potřeba jsou dva osobní doklady a výpis z banky za poslední 3 měsíce. Ano, i obyčejní lidé chtějí vědět, komu půjčují. A pak je potřeba příběh. Tady nejste v bance, tady musíte investory oslovit tak, aby vám půjčili rádi, ochotně a co s nejnižším úrokem.

Příběh je anonymně zveřejněn na tržišti a vyčkává na zájemce. Následný kontakt zprostředkuje už Zonky.cz, který nabídku zašle potencionálnímu zákazníkovi. Pokud nabídka zaujme, připraví se a podepíše smlouva prostřednictvím speciálního SMS kódu a je hotovo. Půjčka je doma.

Jak funguje tržiště Zonky.cz? – reklama na Zonky.cz

Je na každém, který ze způsobů půjčování si zvolí. Půjčky P2P mezi lidmi velice fungují dobře po celém světě a je to skvělá alternativa, jak si půjčit peníze vedle klasických ne vždy výhodných bankovních a nebankovních půjček.

Oproti bankám můžete ušetřit na úrocích a především vás nečeká poměrně drsné prověřování. Ohledně úspor je to stejné i u nebankovních půjček, zde jako přidanou hodnotu zase získáte záruku bezpečnosti a důvěryhodného jednání.

 
5 komentářů k “Zonky půjčky”
  1. Hyperfinance 3.6.2016
  2. Tom 2.9.2016
  3. Martin 26.10.2016
  4. Vladimír Olmer 1.12.2016
  5. standa 11.3.2017
  6. Pingback: Zonky - zkušenosti s půjčkou 16.5.2017